Na uroczystej XLII Sesji Rady Powiatu Pabianickiego w obecności całego zarządu powiatu i licznie zebranych gości w dniu 9 listopada Pani Magdalena Hudzieczek – Cieślar uhonorowana została tytułem „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego.
Tytuł „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego” został ustanowiony przez Radę Powiatu Pabianickiego w celu uhonorowania i wyróżnienia mieszkańców powiatu, zakładów pracy, instytucji, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i fundacji.
Na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 13 października 2017 roku członkowie Kapituły tytułu „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego” wyrazili pozytywną opinię w sprawie wniosku o uhonorowanie Magdaleny Hudzieczek – Cieślar.
Magdalena Hudzieczek – Cieślar to propagatorka sztuki muzycznej, nauczyciel akademicki, dyrygentka chóralna, dziennikarka i animatorka kultury na terenie powiatu pabianickiego. Z muzyką i śpiewem związana była już od dzieciństwa. Uczyła się w klasie skrzypiec, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Cieszynie. Wokalne - solowe występy rozpoczęła w rodzinnym mieście Ustroniu. Tam śpiewała m.in. w chórku dziecięco-młodzieżowym „Dobra Nowina”, w ewangelickim chórze kościelnym w zespole wokalno-instrumentalnym „Mała Czantoria” oraz w Estradzie Ludowej „Czantoria”.
Działalność koncertową rozpoczęła już w czasie studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno - Aktorskim. Śpiewała m. in. podczas światowego „Sound of Music” w Sankt Florian w Austrii. W Polsce z Ewą Jaślar , ówczesną harfistką Opery Praskiej. Uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Wokalnych w Międzynarodowej Akademii Bachowskiej (Niemcy). Pracowała pod kierunkiem m.in. Helmuta Rillinga, Klesie Kelly, Teresy Żylis-Gary, Nelly Miricioiu. W XVI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Pietro Argento (Włochy) zdobyła III nagrodę. Koncertowała z Orkiestrą Kameralną „Europäische Sinfonietta” (Niemcy), z Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Kaliskiej z Cieszyńską Orkiestrą Salonową, Orkiestrą Kameralną „Polish Camerata”, z Królewskim Męskim Chórem „Orpheus” (Holandia). Śpiewała także m.in. w pierwszym powojennym wykonaniu Pasji wg św. Jana J.S Bacha w Łodzi, Międzynarodowym Festiwalu „Viva il Canto” w Cieszynie, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. Rejestrowała występy dla potrzeb Polskiego Radia i TVP. Uczestniczyła w kursach i warsztatach muzycznych w Polsce, Niemczech, Austrii, Grecji. Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Francji, Rosji i we Włoszech.
Po ukończeniu Podyplomowego Studium Pedagogicznego oraz Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych z Emisji Głosu dała się poznać jako doskonały wykładowca akademicki m.in. Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Pabianicach (2004-2015) oraz jako specjalista z zakresu emisji głosu w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach.
Pani Magdalena Hudzieczek – Cieślar to także autorka publikacji popularno-naukowych i naukowych. Założycielka kwartalnika „Luteranin” przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pabianicach. Od 2014 redaktor naczelna miesięcznika społeczno-kulturalnego „Kołowrotek Kulturalny”, a w latach 2015-2016 redaktor naczelna gazety „Nowe Życie Pabianic”. Prowadzi Centrum Artystyczno-Edukacyjnym Voxartis.
Dzięki Jej pomysłom i organizacji muzycznych projektów m.in. cyklu koncertowego „Błękitna Kolęda” oraz cyklu miejskich koncertów muzycznych „Muzyczna Niedziela” (2002-2006) dała się poznać mieszkańcom Pabianic jako osoba wszechstronnie utalentowana. Owocem Jej pracy i zaangażowania na rzecz kultury było utworzenie w Pabianicach m.in. Chór Kameralny Incanto, działający w mieście jako Stowarzyszenie Śpiewacze Incanto oraz chór ewangelicki Cantoria (1999-2012).
Magdalena Hudzieczek – Cieślar była także pomysłodawczynią, inicjatorką oraz organizatorką Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata”. Koncerty festiwalowe rozbrzmiewają od 2007 roku i są dla społeczności powiatu, całego regionu łódzkiego jak i dla melomanów docierających z innych województw, doskonałą okazją do bezpłatnego obcowania ze sztuką na bardzo wysokim poziomie. Podczas październikowych wieczorów można usłyszeć zaproszonych rodzimych i zagranicznych artystów z różnych kontynentów i wsłuchać się w „muzyczne brzmienie świata”.
Nie pozostaje także obojętna na potrzeby innych. Jako śpiewaczka oraz dyrygentka pomaga, biorąc udział w imprezach charytatywnych organizowanych na terenie powiatu pabianickiego jak i w różnych miastach w Polsce. Realizuje artystyczną działalność charytatywną na rzecz mieszkańców powiatu poprzez niesienie pomocy uczniom i studentom ( materiały, wywiady ) realizującym prace konkursowe, literackie, magisterskie, dotyczące życia muzycznego i kulturalnego. Realizuje projekty artystyczne w szkołach a także prowadzi koncerty edukacyjne dla szkól podstawowych. Była członkinią Instytutu Tolerancji w Łodzi.
Nie tylko powoływana jest do jury w przeglądach i konkursach artystycznych,odbywających się na terenie powiatu pabianickiego lecz także juroruje w powiatowych, gminnych i ogólnopolskich konkursach wokalnych i recytatorskich.
Współpracując z krajowymi i zagranicznymi artystami, rejestruje występy dla potrzeb Polskiego Radia i TVP.
Zamiłowanie do pracy artystycznej dało wyraz w zdobytych odznaczeniach, dyplomach, nagrodach i podziękowaniach. Była wielokrotnie wyróżniona i odznaczona za działalność artystyczną m. in. „Honorowym Dyplomem Uznania za Zasługi dla Miasta Ustronia”, tytułem „Nieprzeciętny Pabianiczanin 2002 Roku” w kategorii „Twórca Kultury” ( czytelnicy „Życie Pabianic”), Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”. Jej zaangażowanie w życie kulturalne na terenie Powiatu Pabianickiego oraz przekazywana przez Nią wiedza podczas organizacji szeregu cykli artystycznych i koncertowych czy zajęć akademickich zasługuje na wyróżnienie i ma olbrzymie znaczenie dla społeczności lokalnej. Praca Pani Magdaleny Hudzieczek – Cieślar na rzecz kultury daje nadzieję, iż polskie tradycje pozostaną niezapomniane i będą kultywowane w kolejnych latach.