Dzięki finansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na wizytę i badanie można umówić się bezpłatnie. Koszt bez refundacji wynosi aż 350 zł. Niestety, chętnych na badanie wciąż nie jest dużo.
W ramach programu w Łodzi można przebadać się w pięciu miejscach. Są to przychodnie Salve przy ul. Szparagowej 10, Rzgowskiej 50a, Ks. Wujaka 5, Andrzeja Struga 3 oraz szpital im. Kopernika przy ul. Pabianickiej 62.
Placówki te w sumie mogą przebadać 2600 osób. Z badania mogą skorzystać osoby zaproszone przez organizatorów listownie w wieku 55-64 lata. Druga możliwość dotyczy wszystkich w wieku 50-65 lat, którzy sami zgłoszą się na badanie. Trzecią opcję przewidziano dla osób od 20 do 65 lat, u których w rodzinie stwierdzono raka jelita grubego.
W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy Łodzi oraz okolicznych powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego, brzezińskiego, łowickiego i rawskiego.
Jeśli istnieje konieczność przejazdu pacjenta karetką na miejsce badania, to możliwe jest uzyskanie zwrotu kosztów dojazdu. Również osoby, które przyjadą na badanie autobusem lub tramwajem mogą poprosić o zwrot pieniędzy za dojazd na podstawie biletu.
Więcej informacji na temat badania na stronie www.salve.pl oraz pod numerem telefonu 42 633 78 01.