Sportowe emocje, znakomici goście i pomoc potrzebującym - tak w skrócie można opisać Wielki Charytatywny Mecz Koszykówki, który odbył się w Pabianicach.
Na parkiecie zmierzyły się legendy pabianickiej koszykówki żeńskiej oraz pabianicka drużyna gości. Spotkanie przyciągnęło wielu kibiców, a wyjątkowym gościem wydarzenia był Marcin Gortat - najbardziej utytułowany polski koszykarz w historii ligi NBA, który z zainteresowaniem obserwował sportowe zmagania.
Meczowi towarzyszył rodzinny piknik, a całe wydarzenie zostało zorganizowane w szczytnym celu. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka środków na remont przyszłego Domu Wsparcia dla Kobiet.
Powiat Pabianicki na boisku reprezentowali Marek Gryglewski, Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego, oraz Anna Bujacz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pabianickiego. Zawodnikom kibicowała Wicestarosta Pabianicki Gabriela Wenne-Błażyńska.
W wydarzeniu uczestniczyli również parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, którzy wspólnie wsparli charytatywną inicjatywę. Obecni byli m.in. Dariusz Joński, Krzysztof Habura - Poseł na Sejm RP, Jolanta Zięba-Gzik, Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz Dawid Zakrzewski – Wiceprezydenci Pabianic.
Organizatorami wydarzenia byli Teen Challenge Pabianice oraz Miasto Pabianice.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, wolontariuszom i darczyńcom za okazane serce oraz wsparcie inicjatywy, która połączyła sportową pasję z pomocą potrzebującym.














