– Proszę rodziców o wcześniejsze zgłaszanie każdej nieobecność dziecka w naszego poradni. W kolejce czkają inne dzieci, którzy mogą dzięki temu wcześniej spotkać się z psychologiem, pedagogiem czy logopedą – apeluje do rodziców Mariusz Wielebski, dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej.
Krzysztof Habura, starosta pabianickie: –Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna rocznie wydaje około 2000 orzeczeń i opinii. Współpracuje z 67 placówkami oświatowymi z terenu powiatu pabianickiego.Pod opieką poradni są 4 żłobki, 29 przedszkoli, 6 zespołów szkolno-przedszkolnych, 18 szkół podstawowych i 10 szkół ponadpodstawowych.
Tutaj w poradni są opiniowane dzieci między innymi w sprawach wcześniejszego przyjęcia do szkoły podstawowej, odroczenia obowiązku szkolnego, zwolnienia z nauki języka obcego, dojrzałości szkolnej, dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb, udzielenia zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki, a nawet są udzielane zezwolenia na zatrudnienie młodocianego. Dziećmi i młodzieżą zajmuje się wysoko wykwalifikowana kadra. To psycholodzy, pedagodzy i logopedzi. Ją wolne etaty. Poradnia szuka 2 psychologów i 2 pedagogów. Dziś pomocy potrzebuje coraz więcej dzieci i młodzieży, dlatego każda wolna godzina jest tutaj na wagę złota.
Mariusz Wielebski, dyrektor PPP: – Bardzo proszę wcześniej zgłaszać każdą nieobecność dziecka. W kolejce czkają inne dzieci, którzy mogą dzięki temu wcześniej spotkać się z psychologiem, pedagogiem czy logopedą.
Starosta Krzysztof Habura z dyrektorem Wielebskim spotkał się w sali integracji sensorycznej, gdzie są prowadzone zajęcia dla dzieci. Miesięcznie jest około 10 takich zajęć. W poradni prowadzone są też badania słuchu. Każdego miesiąca korzysta z nich około 20 dzieci.
Nasza poradnia jako jedyna w Łódzkiem otrzymała grant w wysokości 350.000 zł częściowo finansowany z pieniędzy unijnych. Dzięki niemu prowadzi po godzinach szkolenia i doradztwo dla kadr psychologiczno-pedagogicznych. W projekcie miały wziąć udział 92 osoby, ale zgłosiło się aż 120 z całego województwa łódzkiego. Wszystkie zostały już przeszkolone. Teraz w ostatnim etapie biorą w nim udział dzieci z województwa łódzkiego. Aż 52 dzieci zostanie dwukrotnie zdiagnozowanych nowymi narzędziami, a na koniec wezmą udział w zajęciach postdiagnostycznych.. Projekt zakończy się 31 sierpnia.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Pabianice, ul. Bracka 10/12
tel. 42 239-77-88
e-mail: poradniapp@o2.pl