naglowek.jpg fd8c1814d18db2a8cf855bd3efa4e8fa
XXIII Powiatowa Majówka Strażacka w Dłutowie
Opublikowano: 28.05.2024, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 257

W sobotę 25 maja na terenie gminnego stadionu w Dłutowie odbyła się XXIII Powiatowa Majówka Strażacka,  gdzie wręczono awanse, dyplomy i odznaczenia dla strażaków.

Po uroczystym  odegraniu hymnu państwowego, powitano licznie przybyłych gości wśród których byli obecni m.in. Arkadiusz Jaksa – Starosta Powiatu Pabianickiego, Gabriela Wenne -Błażyńska – wicestarosta,  Dobrosława Cybulska i Robert Kraska – członkowie Zarządu Powiatu Pabianickiego.

Szczególnie serdecznie komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach mł. bryg. Jacek Karcz oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pabianicach druh Roman Figiel powitał wszystkich licznie przybyłych strażaków.

Wójt gminy Dobroń Robert Jarzębak przekazał na ręce wójta Dłutowa Łukasza Szatana „strażacki toporek”, symbol powiatowych majówek.  Wójt życzył, aby rok, w którym ten toporek będzie w gminie Dłutów był rokiem bardzo szczęśliwym i otwartym dla wszystkich braci, którzy są w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podczas sobotniej majówki wręczono awanse, dyplomy i liczne odznaczenia.

Brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymali: insp. Jarosław Tokarski i st. kpt. Łukasz Rózga. Złoty Znak Związku nadany uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie otrzymał dh Mieczysław Paczkowski.

Medal im. Bolesława Chomicza nadany uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie otrzymał dh Tadeusz Kielar.

Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: mł. bryg. Maria Tomczyk, asp. sztab. Krzysztof Jarczyński, dh Marek Gieras, dh Sylwester Górecki, dh Waldemar Hanczka, dh Stanisław Kotlicki, dh Sławomir Sęczkowski, dh Michał Walczak i dh Grzegorz Woźniak.

Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: kpt. Grzegorz Sadowski, dh Daniel Bukowiecki, dh Emil Czechowicz, dh Łukasz Czołczyński, dh Przemysław Dobrosik, dh Grzegorz Duszyński, dh Arkadiusz Grala, dh Damian Kandyba, dh Robert Jarzebowski, dh Krzysztof Kowalski, dh Zbigniew Kudra, dh Robert Michaś, dh Piotr Przybył, dh Mikołaj Pstrokoński, dh Paweł Ptak, dh Dawid Rażniewski i dh Przemysław Tomaszewski.

Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” - odznaczenie dla Zbiorowości, odznaczony został sztandar Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pabianicach.

Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: st. sekc. Michał Łabędzki, dh Zygmunt Baranowski, dh Arkadiusz Cholewa, dh Sylwia Czołczyńska, dh Piotr Jończyk, dh Radosław Jończyk, dh Przemysław Klimczak, dh Robert Klimka, dh Michał Komorowski, dh Natalia Paczkowska, dh Michał Skupień i dh Seweryn Woźny.

Odznakę Honorową Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego nadaną przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi otrzymali: Grażyna Maślanka-Olczyk i dh Jan Rybak.

Rozkazem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej stopień starszego brygadiera otrzymał bryg. Paweł Karasiński (nominacja na wyższy stopień służbowy dla bryg. Pawła Karasińskiego została wręczona podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka).

Stopień aspiranta otrzymali: mł. asp. Bartosz Angiel i mł. asp. Kamil Rochna. Rozkazem personalnym Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży pożarnej w Łodzi stopień starszego ogniomistrza otrzymali: ogn. Przemysław Bień, ogn. Radosław Dąbrowski, ogn. Piotr Morzyszek i ogn. Marcin Pierzchała.

Stopień ogniomistrza otrzymali: mł. ogn. Patryk Błoch, mł. ogn. Marcin Chałaśkiewicz, mł. ogn. Tomasz Mudzo i mł. ogn. Mateusz Oska. Stopień młodszego ogniomistrza otrzymali: st. sekc. Paweł Kania i st. sekc. Michał Łabędzki.

Rozkazem personalnym Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach stopień starszego strażaka otrzymali: str. Piotr Werner i str. Jakub Rechciński.

Odznaki „Strażak Wzorowy” nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pabianicach otrzymali: dh Daniel Pacholak, dh Mateusz Paczkowski, dh Dominik Witkowski, dh Łukasz Cieślak i dh Damian Skupień.

Odznaki „Za wysługę lat” nadane przez Prezydia Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP w Dłutowie i Pabianicach otrzymali: Jan Jędrzejczyk - 55 lat, Józef Morawiec - 50 lat, Henryk Olkusz - 50 lat, Jan Ozimek - 50 lat, Mikołaj Pstrokoński - 50 lat, Mirosław Madej - 40 lat, oraz Mariusz Madej - 25 lat.

Po wręczeniu awansów, dyplomów i odznaczeń poświęcono nowy wóz strażacki, który został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Dłutowie. Po części oficjalnej  był piknik i zabawa przy muzyce.

kolejka.png 934ab38e11e1bb21d7f9c4f689a5581c