1.jpg 2962a29081a6dee968c775d16583b3a6
Wspaniały Piknik Powiatowo – Miejski
Opublikowano: 24.06.2024, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 97

To był piękny weekend! W sobotę na „Strzelnicy” z okazji rozpoczęcia lata odbył się Piknik Powiatowo – Miejski.

Ze sceny przywitali wszystkich organizatorzy: Arkadiusz Jaksa, starosta pabianicki,  Gabriela Wenne – Błażyńska, wicestarosta,  Paulina Rzetelska, i Dobrosława Cybulska oraz  Robert Kraska, - członkowie Zarządu Powiatu Pabianickiego wraz z Grzegorzem Mackiewiczem,  Prezydentem Miasta Pabianic i Aleksandrą Jarmakowską – Jasiczek i Dawidem Zakrzewskim – wiceprezydentami miasta Pabianice oraz Iwoną Marczak – Przewodniczącą Rady Miejskiej w Pabianicach.  Obecny był również Krzysztof Habura -  Poseł na Sejm RP.

Impreza przyciągnęła tłumy. Bo i atrakcji było bardzo dużo.  Każdy znalazł coś dla siebie!  Na scenie wystąpili lokalni wykonawcy i tancerze. Można było słuchać lokalnego zespołu „Good Time „ podziwiać  występy taneczno – wokalne uczestników z MDK- U, podziwiać taniec kobiet ze  „Strefy Rchu”,  oklaskiwać uzdolnioną młodzież z „Teatru Tysiąca i Jednej Próby”.  Świetny występ dała finalistka konkursu „Idolek”  Jagoda Śpionek , która zaśpiewała  tuż przed występem gwiazdy wieczoru – zespołu „BOYS”.  Panowie raczyli publiczność hitami ostatnich lat.  Piosenki „Jesteś szalona” i „Wolność” śpiewali wspólnie z publicznością.

Na zakończenie imprezy zagrał fantastyczny zespół „ Nocna Zmiana Bluesa”. Ten prawie czterdziestoletni już team muzyczny, którego frontmanem jest  Sławomir Wierzcholski -wokalista i wirtuoz harmonijki ustnej – przyciągnął fanów pod samą scenę, by wspólnie śpiewać bluesa.

W trakcie całej imprezy dla najmłodszych było mnóstwo atrakcji: dmuchańce,  wata cukrowa, stoiska z pluszakami. Dla dorosłych była cała strefa gastronomiczna.

W niedzielę  Lewitynie  była druga część Pikniku. Tym razem zorganizowano „Noc Kupały -  słowiańskie święto miłości.

Była słowiańska gimnastyka, opowieści o Słowianach i ich zwyczajach, śpiewały przy ognisku i na scenie  „Kwiatostanki”. Wspaniale zaprezentował się też zespół „Żniwa”.

Można było brać udział w warsztatach plecenia wianków a następnie puszczać je na wodę, brać udział w grze terenowej.  Szukać kwiatu paproci. Brać udział w konkursie na najpiękniejszy wianek.

Wieczorem zjawiskowy występ dał „Teatru Ognia Ember Fire Show.”

Temu wszystkiemu przyglądali się Arkadiusz Jaksa- starosta pabianicki i Gabriela Wenne – Błażyńska – wicestarosta.

Organizatorami Pikniku było Starostwo Powiatowe w Pabianicach i Urząd Miejski w Pabianicach.

Było wspaniale.

kolejka.png 251caccac2f7dc5508722d4437276767