2.jpg 2372d755d4518acc9685fbee832f17e7
V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zawodach
Opublikowano: 28.10.2015, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 6349

23 października 2015 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu wiedzy zawodoznawczej „Twój zawód – twoja kariera”.

Organizatorami konkursu byli PODNiDM w Pabianicach oraz Zespół Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach. Konkurs, który Honorowym Patronatem objął Krzysztof Habura -  Starosta Powiatu Pabianickiego, wpisuje się w inicjatywę Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, będącego organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
W tym roku tydzień odbywa się pod hasłem: "Poznaj swojego doradcę kariery".
Partnerami przedsięwzięcia zostali: Powiatowy Urząd Pracyw Pabianicach, Młodzieżowe Centrum Kariery w Pabianicach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach.

W uroczystości rozdania nagród laureatom udział wzięli goście: Liliana Forysiak -  Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie  Powiatowym  w Pabianicach, Małgorzata Biegajło - dyrektor PODNiDM w Pabianicach oraz  Dariusz Wróbel zastępca dyrektora Zespołu Szkół Nr 3.

Do udziału zgłosiło się 101 uczniów z 15 szkół powiatu pabianickiego trzech szczebli edukacji: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnych charakteryzujących dowolnie wybrany zawód. Prezentacje zawierały syntetyczny opis zawodu i środowiska pracy, zadania i umiejętności zawodowe, narzędzia pracy w zawodzie, cechy psychofizyczne, przeciwwskazania, możliwości kształcenia w zawodzie, ofertę rynku pracy oraz źródła informacji o zawodzie. Prace przygotowywali indywidualnie. Nie istniały ograniczenia co do wyboru prezentowanego zawodu. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością, a także doskonałym warsztatem technicznym.

Prace oceniało jury w składzie:

Dorota Wiaderek (Powiatowy Urząd Pracy),

Magdalena Legun-Wołosz (Młodzieżowe Centrum Kariery),

Grażyna Pryca (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna).

Komisja oceniała zarówno wartość merytoryczną, jak i artystyczną prac.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrody głównej nie przyznano.

wyróżnienia otrzymali:

• Bartłomiej Pokora uczeń Liceum Ogólnokształcącego im.św.Wincentego a'Paulo prezentacja zawodu kowala, opiekun  Anna Buczek.
  • Hubert Grala uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach, prezentacja zawodu technik mechanik maszyn i urządzeń, opiekun Mariola Olczyk.

W kategorii szkół gimnazjalnych główną nagrodę otrzymała:

• Martyna Matławska uczennica Gimnazjum w Ksawerowie, prezentacja zawodu barista, opiekun  Ewa Kałowska i Paulina Danka.

wyróżnienia otrzymały:

• Justyna Fiks uczennica Gimnazjum w Ksawerowie,prezentacjazawodugroomer, opiekun Ewa Kałowska i Paulina Danka.
  • Matylda Połomska uczennica Gimnazjum w Ksawerowie,prezentacjazawodutrębacz, opiekun Ewa Kałowska i Paulina Danka.

W kategorii szkół podstawowych główną nagrodę otrzymała:

• Julia Antonowicz uczennica Szkoły Podstawowej, prezentacja zawodu barista, opiekun  Agnieszka Woźniak

dodatkowo wyróżnienie otrzymali:

• Michał Jurek uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach,prezentacjazawodu dietetyk, opiekun Justyna Zbierkowska-Madej.
  • Julia Grenda uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w Pabianicach, prezentacja zawodu aktor, opiekun Renata Wiśniewska-Kociołek

W uroczystości podsumowania udział wzięli przedstawiciele partnerów konkursu: Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach, nauczyciele-opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie oraz delegacje uczniów. Podczas uroczystości zaprezentowane zostały nagrodzone prezentacje.

Konkurs przygotowały:

Agnieszka Kulpińska-Górska doradca metodyczny PODNiDM w Pabianicach z zakresu doradztwa zawodowego i Małgorzata Żuk nauczyciel Zespołu Szkół Nr3 w Pabianicach.

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zawodach
Opublikowano: 28.10.2015, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 12, Ilość wyświetleń: 1321