2.jpg 4c97c371055dd0feac52e7bf0de27ee8
„Energetyczny tornister”
Opublikowano: 24.08.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 3748

Dziś, 24 sierpnia 2017 roku w kinie „TOMI” 70 dzieci z gmin: Dłutów, Dobroń, Lutomiersk, Pabianice, Ksawerów oraz miasta Konstantynów Łódzki otrzymało piękne, kolorowe, w pełni wyposażone plecaki szkolne.

Plecaki zostały ufundowane przez PGE Dystrybucja S.A. Odział w Łodzi. Jednym z programów zainicjowanych przez łódzkich energetyków jest „Energetyczny tornister”. Polega na obdarowaniu uczniów klas pierwszych wyprawkami szkolnymi.

„Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” - to ulubione stwierdzenie komendanta insp. Cezarego Petrusa jest  coraz częściej realizowane w praktyce na terenie powiatu pabianickiego.

W akcję zostali bardzo aktywnie włączeni dzielnicowi. To ich rozpoznanie terenowe i współpraca z ośrodkami pomocy społecznej pozwoliło na wytypowanie „energetycznych szczęściarzy”.

70 dzieci wspólnie z rodzicami, opiekunami bawiło się na tej pełnej energetyczności zabawie. Prezenty, balony, poczęstunek były zapowiedzią interaktywnej niespodzianki... teatrzyku „Jak Pstryk i Bzyk zostali oświeceni”. Ten kilkudziesięciominutowy spektakl przygotowany i zaprezentowany przez aktorów był żywą i wesołą lekcją bezpiecznego użycia energii elektrycznej.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus bardzo serdecznie dziękuje osobom szczególnie zaangażowanym w to przedsięwzięcie:

- Bożenie Matuszczak - Królak – koordynatorowi PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi,

- Tomaszowi Chmielewskiemu - właścicielowi kina TOMI,

- mł. asp. Aleksandrze Białkowskiej – profilaktykowi społecznemu Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach,

- Fundacji PGE,

oraz pracownikom gminnych ośrodków pomocy społecznej: Mirosławie Krupińskiej, Renacie Stelmach-Jach, Annie Tomczak i Beacie Stachurze, a także dyrektorowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie Marzenie Berner.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji współpracujących z pabianicką policją:

- Irena Grenda oraz Gabriela Wenne - Błażyńska – członkowie Zarządu Powiatu Pabianickiego;

- Adam Topolski – wójt Gminy Ksawerów;

- Andrzej Błaszczyk – sekretarz miasta Konstantynowa Łódzkiego;

- Mirosław Rżanek – sekretarz Gminy Dobroń;

-  Jolanta Pietras – sekretarz Gminy Dłutów;

- Marcin Wieczorek – kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Pabianice;

- Krzysztof Pacholak – kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Ziemią Urzędu Gminy w Lutomiersku, radny powiatu pabianickiego;

- Jarosław Grabowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pabianicach;

- Marzena Berner – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie;

- Piotr Jóźwiak – zastępca dyrektora PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi;

- Bożena Matuszczak – Królak – specjalista ds komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi;

- Alina Chwiejczak - specjalista ds komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi

- Oleg Ganziuk – dyrektor Rejonu Energetycznego Zgierz/Pabianice PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi.

„Energetyczny tornister”
Opublikowano: 24.08.2017, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 24, Ilość wyświetleń: 217