ban-5.jpg b731215e4baab6194abbecf277abdefb
Uhonorowanie wyróżniających się policjantów
Opublikowano: 03.07.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2771

W dniu 30 czerwca w Komendzie Powiatowej w Pabianicach odbyło się uroczyste spotkanie mające na celu uhonorowanie wyróżniających się policjantów. Komendant Powiatowy Policji insp. Cezary Petrus w sposób szczególny wyróżnił st. asp. Cezarego Misiaka i sierż. Patrycję Kielan- dzielnicowych miasta Pabianic. Dzielnicowi ci okazali się najlepsi w eliminacjach powiatowych, a na etapie wojewódzkim powtórzyli swój sukces.

W konkursie brało udział blisko 500 dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych garnizonu łódzkiego. St. asp. Cezary Misiak zajął drugie miejsce, natomiast sierż. Patrycja Kielan zajęła czwarte miejsce. Konkurs ten obejmował strzelanie, test wiedzy oraz symulacje przyjęcia interesantów. Nasi Policjanci okazali wyjątkowy kunszt i profesjonalizm. Ich postawa została doceniona również przez zaproszonych gości. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dariusz Walichnowski uczestniczył w uroczystości i w sposób szczególny podziękował tym dzielnicowym, za praktyczne realizowanie założeń programu „ Dzielnicowy bliżej nas”. Kreowanie pozytywnego wizerunku pabianickiej Policji oraz działań na rzecz promocji miasta i powiatu zostało również zauważone przez zaproszonych gości:

• Przewodniczącego Rady Powiatu Floriana Wlaźlaka
  • Vice Przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Flajszera
  • Członka zarządu Powiatu Pabianickiego  Irenę Grendę
  • Vice Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Pabianickiego – Włodzimierza Stanka
  • Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza
  • I Zastępcę Miasta Pabianic Aleksandrę Jarmakowską – Jasiczek
  • Przewodniczącego Rady Miasta Pabianic – Andrzeja Żeligowskiego
  • Vice Przewodniczącego Rady Miasta Pabianic – Krzysztofa Hille

Władze samorządowe przekazując kwiaty i upominki wyraziły swoją dumę i zadowolenie ze służby tak zaangażowanych i aktywnych Policjantów.

Następnie Komendant insp. Cezary Petrus odczytał podziękowanie mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego, który opisał zaangażowanie st. sierż. Łukasza Stępnia i st. post. Agnieszki Orchowskiej, w czynnościach wykrywczych. To ci policjanci poprzez swój upór, determinację policyjną pasję ujawnili sprawcę kradzieży wózka niezbędnego do czynności życiowych konstantynowianina. Wydawało by się, że drobna sprawa, a tak społecznie ważna. Policjanci wykazując empatię szybko zadziałali. Tym policjantom również Komendant insp. Dariusz Walichnowski oraz władze samorządowe pogratulowali zaangażowania w służbie.

Kolejnymi wyróżnionymi byli pabianiccy kryminalni. W dniu 23 czerwca 2017 roku policjanci ci realizując rotę ślubowania - „nawet z narażeniem życia” dokonali zatrzymania poszukiwanego listem gończym dilera narkotyków. Dynamiczne prowadzone czynności w tym pościg zostały zakończone zatrzymaniem i doprowadzeniem do aresztu śledczego dilera. Ich profesjonalizm i opanowanie oraz przemyślane decyzje zostały również docenione przez Komendanta insp. Dariusza Walichnowskiego i władze samorządowe.

Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie kom. Joanny Szczęsnej oficera prasowego oraz sierż. szt. Aleksandry Białkowskiej profilaktyka społecznego za profesjonale przygotowanie i przeprowadzenie konferencji pod nazwą „Zbrodnia Katyńska”. Obecnej na uroczystości sierż. szt. A. Białkowskiej komendant insp. Dariusz Walichnowski wręczył nagrodę szczególną tj. Nagrodę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzeja Łapińskiego oraz list pochwalny.

Komendant insp. Dariusz Walichnowski w sposób szczególny podkreślił znaczenie profilaktyki społecznej w działaniach policji. Wskazał pabianicką Policję jako komendę aktywnie realizującą założenia programów profilaktycznych. Omówił Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, program Dzielnicowy bliżej nas i praktyczne aspekty i wnioski z realizacji. Jednocześnie przekazał na potrzeby pabianickiej policji edukacyjną walizkę z imitacją środków odurzających. Walizka ta już niedługo posłuży jako narzędzie edukacyjne pogadanek, pokazów we wszystkich podmiotach, szkołach, instytucjach, zainteresowanych tego typu profilaktyką.

Dzisiejsza uroczystość to kolejny przykład bardzo dobrej pracy pabianickiej policji w szeregach której mamy wyróżniających się policjantów. Obecność tak licznego grona zaproszonych gości, oraz Komendanta insp. Dariusza Walichnowskiego i Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Jarosława Janusa to przykład nowej jakości współpracy w myśl hasła „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”.

Uhonorowanie wyróżniających się policjantów
Opublikowano: 03.07.2017, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 10, Ilość wyświetleń: 1681