ban-5.jpg 0a8c0ca6d840357bcc5528e227b74b75
115-lecie powstania OSP Konstantynów
Opublikowano: 29.05.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2674

W niedzielę 28 maja odbyły się uroczystości jubileuszu 115-lecia powstania OSP Konstantynów.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Hejduk, członek Prezydium Zarządu Głównego OSP dh Adam Nowak, Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus, Wicestarosta Powiatu Pabianickiego Robert Jakubowski i  Przewodniczący Rady Miasta Konstantynowa Łódzkiego Robert Bujnowicz.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Józefa. Po zakończeniu mszy w asyście orkiestry, motocykli i zabytkowego pojazdu strażackiego pododdziały przemaszerowały ulicami Moniuszki i Kilińskiego pod jednostkę na Plac Wolności.

Na placu pod remizą odbyła się oficjalna część uroczystości. Odegrano hymn państwowy, wciągnięto flagę na maszt, zostały rozdane medale i odznaczenia a także doszło do ślubowania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na koniec można było wysłuchać okolicznościowych przemówień. Robert Jakubowski, Wicestarosta w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Pabianickiego w podziękowaniu za ofiarność,  pełną gotowość i zdecydowaną postawę  w trudnych do wykonywania zadaniach chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie, z życzeniami dalszych sukcesów i satysfakcji  płynącej z prowadzonej działalności, która znajduje uznanie wśród mieszkańców Powiatu Pabianickiego wręczył okolicznościową  tablicę.

Po zakończeniu części oficjalnej na terenie jednostki odbył się rodzinny piknik dla mieszkańców miasta i okolic. Można było obejrzeć pojazdy straży pożarnej, pojazdy policji czy motocykle z grupy motocyklowej Berserkers. Zainteresowani mogli poprawić znajomość przepisów ruchu drogowego w miasteczku WORD oraz obejrzeć popisy grupy rekonstrukcyjnej The Spire. Dla najmłodszych czekały zabawy z klaunem, wata cukrowa oraz bezpłatna wielka dmuchana zjeżdżalnia. Wielkim powodzeniem cieszyła się darmowa strażacka grochówka oraz kiełbaski z grilla.

Medale i odznaczenia otrzymali:
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:
dh Piotr Izydorczyk
dh Radosław Różycki

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:
dh Arkadiusz Duraj

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:
dh Radosław Duraj

50 lat:
dh Andrzej Więckowski
dh Jan Poczta

Medale za Zasługi dla Pożarnictwa wręczyli: Marszałek Województwa Łódzkiego: Witold Stępień, Zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Pabianicach dh Mieczysław Serwa, członek Prezydium Zarządu Głównego OSP dh Adam Nowak.

foto: FB - OSP Konstantynów

115-lecie powstania OSP Konstantynów