top news port mapa info mstr galp
Gminy Powiatu Pabianickiego
Mistrzostwa w brydżu po raz piąty
Opublikowano: 29.09.2015, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2756

27 września 2015r. w sali klubowej PTC przy ul. Gdańskiej 7 w Pabianicach odbyły się V Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Brydżu Sportowym.

Udział w nich wzięło 12 zespołów. Po raz pierwszy w tym roku wystąpiła reprezentacja z Sieradza i drużyna młodzieżowa PTC Pabianice. W turnieju wzięło udział 48 zawodników, w tym 2-óch arcymistrzów 3 mistrzów międzynarodowych oraz 4 mistrzów krajowych (tytuły zgodne z kwalifikacją PZBS).
Należy dodać, że w drużynie młodzieżowej grała para, która w maju brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej w brydżu sportowym.

Pierwsze miejsce zdobyli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gminy Pabianice. Trzecie miejsce przypadło dla drużyny z MOSiR w Pabianicach. Czwarte miejsce zajęli zawodnicy ze Zduńskiej Woli.

Drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Pabianicach, w której grał Krzysztof Habura Starosta Pabianicki zajęła siódme miejsce, co uplasowało ich w połowie stawki.

Podczas mistrzostw rozegrano 7 rund. Sędziował Mieczysław Jankowski.
Głównym organizatorem był jak zawsze Paweł Zasępa. Współorganizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Pabianicach.
Mistrzostwa mają na celu popularyzację brydża sportowego oraz integrację lokalnej społeczności poprzez rywalizację sportową. Starosta Pabianicki Krzysztof Habura objął patronat nad imprezą i ufundował puchar za zajęcie 1. miejsca.