3.jpg 83a9dc8aeca0d1d886f97796f3e64c2e
X jubileuszowe Dni Powiatu Pabianickiego
Opublikowano: 15.05.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2330

13 maja 2017 roku w Parku Wolności mieszkańcy powiatu pabianickiego bawili się na X Dniach Powiatu Pabianickiego.

Starostwo Powiatowe w Pabianicach oprócz koncertów przygotowało mnóstwo innych atrakcji. Były pokazy tańca zaprezentowane m.in. przez  zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach. Pokaz Zumby i Salsy na scenie demonstrował klub fitness Strefa Ruchu.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci. Maluchy mogły poskakać na dmuchańcach, torze przeszkód, zjeżdżalni, górce wspinaczkowej. Były również trampoliny. Dzieci i dorośli mogli spróbować utrzymać się na jeżdżącym byku. Mali jeźdźcy mogą spróbować sił na kucykach.

Wolontariuszki Agrafki i PCK, malowały dzieciom buzie, organizowały dla nich zabawy zręcznościowe czy pokazy udzielania pierwszej pomocy. Na rożnych stanowiskach można  było postrzelać, strącić piłką piramidę, porzucać w tarczę lotkami i zakręcić koło fortuny. Można pograć w duże szachy.

Na placyku rozstawione były też stanowiska różnych firm i instytucji. Pracownicy Pabianickiego Centrum Medycznego mierzyli bezpłatnie ciśnienie i poziom cukru. Po raz pierwszy swoje stoisko mieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Dużą popularnością cieszył się pokaz motorów wystawionych przez  DKM Dłutowski Klub Motorowy. Na Dniach Powiatu nie mogło zabraknąć stanowiska Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Na święcie powiatu była również fundacja „Kundel Bury”, firmy: „Sunbud”, grupy „Adamed” czy UPC.

Pogoda dopisała, było słonecznie i gorąco, inicjatywa zorganizowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, to był strzał w dziesiątkę! To tam częstowano wszystkich spragnionych za darmo wodą z dodatkami owoców.

Koncert pierwszej gwiazdy wieczoru na Dniach Powiatu zaczął się ok. 19.00. „Czadoman” zgromadził  tłumy fanów. Wszystkie ławki w amfiteatrze były zapełnione po brzegi. Wokalista zaczął kawałkiem „Bo to jest miłość”. Usłyszeliśmy też „Roześmianą”, „Kochane panie” i oczywiście „Ruda tańczy jak szalona”. W przerwie między piosenkami Czadoman zabawiał pabianiczan i rozdawał im koszulki.

Po artyście na scenie zaśpiewała Amelka Lubecka, zwyciężczyni konkursu piosenki organizowanej przez MDK w Pabianicach „Idolek.

Następnie na scenie było losowanie szczęśliwców, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o powiecie pabianickim. Dziewiętnastu pabianiczan wygrało bardzo atrakcyjne nagrody, które  wręczał gospodarz imprezy Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego wraz ze swoimi gośćmi: Witoldem Stępniem Marszałkiem Województwa Łódzkiego i Grzegorzem Mackiewiczem Prezydentem Miasta Pabianic.

Druga gwiazda „Cleo” zaczęła koncert piosenką „N-O-C”. Zaśpiewała ją wraz z całą publicznością zgromadzoną w amfiteatrze. Kolejnymi piosenkami wykonywanymi przez gwiazdę byly:  „My Słowianie”.

Do wspólnego zagrania ostatniego kawałka „Cleo” zaprosiła  główną gwiazdę na X jubileuszowych Daniach Powiatu Pabianickiego – zespół „Enej”.

Pabianiczanie przywitali ich okrzykami i oklaskami. Zespół zaczął swój koncert od kawałka „Tak smakuje życie”. Usłyszeliśmy też „Zbudujemy dom” i „Symetryczno-Liryczną”, a także "Niepewność". Wszystkie wykonywane piosenki były entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność, która przez cały występ zespołu śpiewała razem z gwiazdami.

Każdy, kto przyszedł na X Dni Powiatu Pabianickiego mógł skorzystać z bardzo szerokiej oferty gastronomicznej. Były stoiska z lodami, watą cukrową, serami, ciastkami, ziemniakami na patyku, frytkami, obwarzankami, popcornem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, podmiotom, służbom i partnerom za pomoc i  wsparcie w organizacji tak dużego przedsięwzięcia jakim były X Dni Powiatu Pabianickiego.

X jubileuszowe Dni Powiatu Pabianickiego
Opublikowano: 16.05.2017, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 85, Ilość wyświetleń: 409