top news port mapa info mstr galp
Gminy Powiatu Pabianickiego
VI Otwarty Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pabianickiego
Opublikowano: 16.05.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 3902

W dniach 14 - 15 maja 2016 roku  odbył się już VI Otwarty Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pabianickiego z okazji obchodów IX Dni Powiatu Pabianickiego.

Tym razem do turnieju zgłosiły się 24 drużyny. Były to przede wszystkim zespoły z Pabianic, ale też 3 drużyny z Łodzi. Turniej odbył się na boisku "Orlik" przy I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach.

W sobotę 14 maja, drużyny rywalizowały w 8 grupach o awans do niedzielnej rundy finałowej. Mecze grupowe wyłoniły 8 najlepszych drużyn, które awansowały do rundy finałowej, czyli do ćwierćfinałów.

Były to następujące zespoły: FC Cannabinos, AC Daj Na Tacę, Szybcy i Wściekli, U&P United, Rivia, Husaria, Galactic Football oraz Albatros.

Najlepsza ósemka stworzyła 4 pary ćwierćfinałowe, w których rywalizowała w niedzielę.
Mecze ćwierćfinałowe przyniosły raczej spodziewane rozstrzygnięcia na korzyść faworyzowanych przez obserwatorów turnieju drużyn:
FC Cannabinos - AC Daj na Tacę 0:4
Szybcy i Wściekli - U&P United 7:0
Rivia - Husaria 0:2
Galactic Football - Albatros 4:1

Tym samym w półfinałach zagrały zdecydowanie najlepsze drużyny w przekroju całego turnieju:
1. AC Daj na Tacę - Szybcy i Wściekli 2:5 (po dogrywce, w regulaminowym czasie gry 2:2)
Spotkanie stało na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Zespół AC Daj na Tacę prowadził już 2-1 i miał nawet znakomitą okazje na strzelenie 3 gola, ale ją zmarnowała. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszczą i tym samym Szybcy i Wściekli w końcówce meczu wyrównali doprowadzając do dogrywki, w której złapali wiatr w żagle i 3 szybkimi atakami wydarli zwycięstwo w całym meczu.
2. Husaria - Galactic Football 3:1
Przez dłuższy okres meczu utrzymywał się remis 1-1, ale w końcówce meczu drużyna Husarii zagrała bardziej agresywnie i skutecznie w odbiorze piłki co poskutkowało 2 szybkimi atakami, które przyniosły gole dające zwycięstwo i awans do finału.

Mecz o 3 miejsce:
AC Daj na Tacę - Galactic Football 0:3
Zmęczeni trudami całego turnieju piłkarze AC daj Na Tacę nie zdołali skutecznie przeciwstawić się podrażnionym po porażce w półfinale Galactic i ulegli 0-3. Tym samym drużyna Galactic zdobyła brązowe medale.

Finał:
Szybcy i Wściekli - Husaria 2:0
Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, gra toczyła się w środku pola, tym samym po pierwszej połowie było 0-0.
Drużyna Szybkich i Wściekłych wygrała zasłużenie w turnieju, stając się jednocześnie szóstym z kolei zwycięzcą Powiatowego Turnieju z okazji Dni Powiatu i zdobywcą Pucharu Starosty Pabianickiego, bowiem żadnemu z dotychczasowych zwycięzców nie udało się obronić zdobytego wcześniej tytułu i wygrać drugi raz.

Turniej jak co roku cieszył się dużą popularnością. Wszyscy zadawali też sobie pytanie jakie rozstrzygnięcia przyniesie przyszłoroczny turniej, który miejmy nadzieję również się odbędzie, gdyż świetnie wpisał się w harmonogram obchodów Dni Powiatu Pabianickiego.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Starostwo Powiatowe w Pabianicach
95-200 Pabianice, ul. Piłsudskiego 2 tel.: (42) 225-40-00 / fax: (42) 215-91-66 powiat@powiat.pabianice.pl Archiwum portalu 2008-2015 Deklaracja dostępności