naglowek.jpg 5f8703180f8f28468e8cc5f903b6b49c
Za nami IX Dni Powiatu Pabianickiego
Opublikowano: 16.05.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 4039

W sobotę, 14 maja 2016 r.  mimo na początku niesprzyjającej aury, bardzo wielu mieszkańców powiatu pabianickiego, jak również okolicznych miejscowości wzięło udział w IX Dniach Powiatu Pabianickiego i skorzystało w tym dniu z licznych atrakcji przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach. Najbardziej wyczekiwany koncert gwiazd wieczoru zespołów:  "Akcent" a następnie zespołu "Pectus" zgromadził pod sceną kilka tysięcy osób.

Podczas święta powiatu mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących oraz podziwiać artystów występujących na scenie. Tradycyjnie impreza odbyła się w Parku Wolności.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 15:00 występami tanecznymi grup z Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się: Ganesz, Ludens, Dobry Squad. Następnie wystąpił zespół muzyczny „Chcemy zdać”, a tuż po nim wystąpiła kapela z PSP Sieradz „Zgaś Ryzyko”.

Na scenie pojawili się również finalistka konkursu „Idolek” Sandra Jarmakowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, a także Marta Piętka z  WTZ- u. Później przed publicznością zaprezentowała się Strefa Ruchu, która zachwyciła wszystkich pokazem zumby i tańcem brzucha.

Oprócz występów muzycznych i tanecznych pabianiczanie mogli podziwiać m.in. pokaz kuchni molekularnej przygotowanej atrakcji dla wszystkich przez firmę ZWiK. Wśród atrakcji były również przejażdżki na kucykach, a także miasteczko zabaw dla dzieci. Wolontariusze PCK i „Agrafki” przygotowali mnóstwo zajęć dla najmłodszych.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne. W sobotę odbyły się również Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty, a także trwał VI Otwarty Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pabianickiego przy I LO. W poniedziałek w ramach Dni Powiatu odbyły się VII Mistrzostwa w Pływaniu o puchar Starosty na basenie MOSiR w Pabianicach

Pierwszą gwiazdą na scenie był zespół „ Akcent”. Później na scenie pojawił się oczekiwana gwiazda wieczoru – zespół „Pectus”.

Tłumy zebrane pod sceną śpiewały praktycznie wszystkie utwory. Przed występem artystów odbył się  konkurs wiedzy o Powiecie Pabianickim.

Dziękujemy serdecznie partnerom za pomoc przy organizacji Dni Powiatu Pabianickiego:

Grupa Adamed, Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o., Raiffeisen POLBANK, Bank Zachodni WBK Grupa Santander, events4all.pl Imprezy Firmowe, Strefa Ruchu, Ptak Fashion City, Lumileds Poland S.A., Zakłady Mięsne „Pamso” S.A., Orzeszek Sp. z o.o., Sp. k, Firma Handlowa „Dalkowscy”, Grupa PSB Sunbud, ABM Jędraszek, A&A Arkadia, Fotoaparaciki.pl, Fundacja Ogień Zabija, Urząd Miejski w Pabianicach, Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach, Miejski Zakład Komunikacji, Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej, Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Pabianicach, Straż Miejska w Pabianicach, Falck Pabianice, PCM, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Ochrony Mienia, Grupa Wolontarystyczna „Agrafka”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Pabianicach, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Pabianicach, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Pabianice, oraz patronom medialnym:

Radio Zet Gold, Nowe Życie Pabianic, 43bis Dziennik Internetowy, zyciepabianic.pl, Życie Pabianic, Telewizja Pro-MOK, EPA Info.

Fotogaleria z Dni Powiatu Pabianickiego
Opublikowano: 17.05.2016, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 48, Ilość wyświetleń: 367