1.jpg ebc0f76b2907957223b2b89434d3279a
„Poznajemy Ojcowiznę” po raz 23!
Opublikowano: 18.04.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 3614

15 kwietnia 2016 r. po raz dwudziesty trzeci wręczono nagrody za najlepsze prace w miejsko-powiatowym etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Podsumowanie w tym roku  odbyło się w Szkole Podstawowej nr 9, dzięki organizacji PTTK Pabianice. Spośród 46 uczestników, nagrodzono piętnaścioro, których prace zostały najlepiej ocenione przez komisje.

Uroczystość prowadził Sławomir Szczesio Prezes Towarzystwa PTTK w Pabianicach wraz z dyrektor szkoły Elwirą Stanek.

Przed ogłoszeniem wyników młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej  nr 9, zagrali dla publiczności „Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki oraz zadeklamowali kilka wierszy znamienitych poetów; Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Juliusza Słowackiego.

W konkursie brały udział prace literackie i multimedialne, z których wiele zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu największą aktywnością wykazało się pięć szkół – Szkoła Podstawowa w Chechle, Szkoła Podstawowa w Dłutowie, Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, Gimnazjum św. Wincentego a’Paulo w Pabianicach oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach z Oddziałami Integracyjnymi.

W kategorii szkół podstawowych, za prace literackie indywidualne nagrodzeni zostali:

I. Alicja Adamczewska (SP w Chechle)

II. Julia Nowicka (SP w Dłutowie)

III. Kamil Praszkowski (SP nr 9)

Aleksandra Chudy (SP w Woli Zaradzyńskiej)

Łukasz Markus (SP nr 9)

Wyróżnienia:

– Wiktoria Paszek (SP nr 9)

– Kinga Kisiel (SP w Woli Zaradzyńskiej)

W kategorii szkół podstawowych, za prace multimedialne indywidualne nagrodzono:

I. Małgorzata Chudy (SP w Woli Zaradzyńskiej)

II. Nikodem Słabęcki (SP nr 9)

W kategorii szkół podstawowych, za prace multimedialne zbiorowe, nagrody otrzymali:

I. Marcelina Błoch, Maria Błoch, Aleksandra Zajunc (SP nr 9)

II. Adam Sworzyński, Mateusz Misiak, Igor Kilańczyk (SP nr 9)

W kategorii gimnazjów, za prace multimedialne zbiorowe nagrodzono:

I. Julia Różańska, Ola Koźlenka (Gim. a’Paulo)

II. Julia Moszura, Aleksandra Moszura (Gim. a’Paulo)

Nagrody specjalne:

I. Dominika Lisowska (SP w Woli Zaradzyńskiej)

II. Martyna Gruszczyńska (SP w Woli Zaradzyńskiej)

Nad każdym z uczestników czuwali nauczyciele – Sylwia Kruger (SP w Woli Zaradzyńskiej), Tomasz Antoniak (SP w Chechle), Mariola Seliga (SP w Dłutowie), Anna Buczek (Gim. a’Paulo), Anna Szmidt-Pawłowska (SP nr 9).

Nagrody dla młodych patriotów wręczyli: Gabriela Wenne- Błażyńska – członek Zarządu Powiatu Pabianickiego,  Florian Wlaźlak – Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego, Adam Topolski Wójt Gminy Ksawerów oraz  przedstawiciele  urzędu miejskiego.

Nagrody zostały ufundowane przez PTTK, gminę Ksawerów, miasto Pabianice, a także przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach oraz  dyrektor SP nr 9, Elwirę Stanek. Nagrodę specjalną dla jednego z uczestników sponsorował Grzegorz Mackiewicz -Prezydent Miasta Pabianic.

Po oficjalnych podziękowaniu wszystkim obecnym, goście oraz dzieci zostali zaproszeni na specjalnie przygotowany tort.

„Poznajemy Ojcowiznę” po raz 23!
Opublikowano: 21.04.2016, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 58, Ilość wyświetleń: 1582
kolejka.png 03711a90282a4c415e11e610ce6735d3