top news port mapa info mstr galp
Gminy Powiatu Pabianickiego
VI Pabianicki Półmaraton
Opublikowano: 04.04.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 4560

W niedzielę 3 kwietnia 2016 r. ponad 1,3 tys. zawodników wzięło udział w VI Pabianickim Półmaratonie.

W tym dniu odbyły się dwie dodatkowe imprezy towarzyszące. Dla dzieci zorganizowano Półmaratonik, gdzie najlepszym wśród dzieci okazał się Franciszek Zgoda. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło Biegu na szpilkach dla kobiet, które miały do pokonania trasę 100 m. Buty na wysokich cienkich obcasach założyło 7 kobiet. Wygrała Magdalena Cała z Częstochowy. Srebrny medal w zawodach zdobyła Kamila Trocka-Karpińska. W niedzielę odbył się również bieg na 5 kilometrów. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Lewicka z Wrocławia ( czas - 23:32), najszybszy z mężczyzn był Krzysztof Krygier z Świnic Warckich ( czas - 17:10).

Imprezę otworzył strzelając ze startowego pistoletu, patron biegu Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, a towarzyszyli mu: Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego i Grzegorz Mackiewicz Prezydent Miasta Pabianic. Wśród zaproszonych gości, była obecna również Gabriela Wenne-Błażyńska - Członek Zarządu Powiatu Pabianickiego.

Pierwszy na metę przybiegł reprezentant Ukrainy – Paweł Olijnyk – który pokonał 21,097 km w czasie ponad jednej godziny i siedmiu minut. Wśród kobiet zwyciężyła pabianiczanka Zuzanna Mokronos (1:22:36).

Półmaraton w Pabianicach tradycyjnie zainaugurował Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.