3.jpg 2b74a3ff24624f39de8aa3bb624d7089
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP
Opublikowano: 17.08.2021, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 1214

Trwa nabór wniosków do XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na stronie www.prezydent.pl udostępniona została zakładka poświęcona Nagrodzie Gospodarczej z informacjami dotyczącymi tegorocznej edycji. Zachęcamy do przedstawiania kandydatur podmiotów gospodarczych, które zasługują na uhonorowanie.

Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP zostają uhonorowane przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

W ramach Nagrody Gospodarczej Prezydent RP wręcza wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych:

• Lider MŚP – nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się, będąc liderem w regionie,
  • Narodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw,
  • Międzynarodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych,
  • Odpowiedzialny Biznes – nagroda dla polskich przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu,
  • Firma Rodzinna – nagroda dla polskich przedsiębiorstw z sektora mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi, zarejestrowanymi i działającymi w Polsce co najmniej od 15 lat

oraz w dwóch kategoriach specjalnych:

• Badania+Rozwój – nagroda dla zespołów badawczych, jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną,
  • STARTUP_PL – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

Prezydent RP może przyznać również Nagrodę Indywidualną dla osoby wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki lub Nagrodę dla podmiotu, który wywarł istotny wpływ na rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

Do zgłaszania kandydatur do XIX edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP zostało zaproszonych niemal 200 instytucji. Zgłoszenia rozpatruje Kapituła Nagrody złożona z wybitnych ekspertów i autorytetów w dziedzinie gospodarki. Następnie, na podstawie ich rekomendacji, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej decyduje o wyborze laureatów.

W przypadku pytań dotyczących Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP prosimy o kontakt pod nr tel. (48) (22) 695 11 99 lub adresem e-mail: .

Więcej informacji: https://prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/

kolejka.png 822a863093d3d30a8de12fc5422f437b