2.jpg 501e75a872c749eb577efd248078087c
Święto Honorowych Dawców Krwi
Opublikowano: 14.12.2015, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 4460

11 grudnia 2015 roku w restauracji „Jubilatka” odbyło się spotkanie wigilijne Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża z Pabianic i Powiatu Pabianickiego.

Wśród zaproszonych gości była obecna Irena Grenda Członek Zarządu Powiatu Pabianickiego i Florian Wlaźlak Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego.

Na początku zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, którzy zagrali kolędy i utwory o tematyce świątecznej. Następnie przystąpiono do wręczania odznaczeń.

“Kryształowe Serce” otrzymali:

• Maria Krasińska.  Krwiodawca od  1984 roku, przez 31 lat oddała ponad 46 litrów krwi.Organizatorka wielu akcji honorowego oddawania krwi w środowisku kobiet. Członek Polskiego Czerwonego Krzyża. Za swoją działalność Maria Krasińska została wyróżniona: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką „Honorowy dawca krwi – zasłużony dla zdrowia narodu”, Odznaka Honorową PCK IV st., Odznaką „Za zasługi dla RCKiK w Łodzi” oraz Medalem 50- i 55-lecia Ruchu HDK PCK.
  • Jerzy Czajkowski de Borenda. Oddał 130  litrów krwi,  pierwszy raz w 1981 roku. Szczególnie angażował się w akcjach na rzecz oddawania szpiku kostnego. Prowadził Ośrodek Rehabilitacyjny dla dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem i tzw. „zespołem Downa”. Jest członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża.  Za swoją działalność jako honorowy dawca krwi oraz propagator honorowego oddawania krwi został wyróżniony: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką „Honorowy dawca krwi – zasłużony dla zdrowia narodu” oraz Medalem 50- i 55-lecia Ruchu HDK PCK.

Za honorowe oddawanie krwi oraz promowanie honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, Prezydent RP odznaczył:

Srebrnym Krzyżem Zasługi:

• Jerzego Szymczyka – wieloletniego, honorowego dawcę krwi oraz Kazimierza Maniosa – działacza PCK oraz Ruchu HDK PCK z Zakładowego Klubu HDK PCK przy POLFA S.A. Pabianice – Grupa ADAMED

Brązowym Krzyżem Zasługi:

• Grażynę Kazimierczak – opiekunkę honorowych krwiodawców w II Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach
  • Włodzimierza Odrowskiego – honorowego dawcę krwi, działacza PCK, prezesa Zakładowego Klubu HDK PCK przy LUMILEDS POLAND S.A. w Pabianicach.

Za wieloletnie, honorowe oddawanie krwi Odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznaną przez Ministra Zdrowia otrzymali:

• Sławomir Kajlewicz, Jerzy Czajkowski de Borenda, Józef Kolanek, Artur Makowski, Adam Mikołajewski, Andrzej Pluta, Marek Szer, Krzysztof Szubert, Andrzej Ślusarski i Józef Wawrzkowicz.

Za wspieranie Polskiego  Czerwonego Krzyża oraz promowanie honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymali:

III stopnia:

• Anita BłochowiakGrzegorz Mackiewicz. Klub HDK PCK przy LUMILEDS POLAND S.A. Pabianice, Fabryka Narzędzi PAFANA S.A. Pabianice

IV stopnia:

• Sławomir Łuczyński ,  Krzysztof Hanke.

Za honorowe oddawanie krwi Odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” otrzymali:

I stopnia:

• Paweł Bodanka, Zbigniew Przybysz, Adam Latuszkiewicz

II stopnia:

• Łukasz Jurek, Marcin Sulej

III stopnia:

• Piotr Cieśla, Dawid Cieplucha, Mariusz Moszkowicz, Mariusz Krulik, Krzysztof Chojnacki, Mariusz Miska, Małgorzata Hauk, Jerzy Zakrzewski, Piotr Bittner.

Za honorowe oddawanie krwi, promowanie i wspieranie honorowego krwiodawstwa  – dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi wyróżnił Odznaką „Za Zasługi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi”:

• Zbigniewa Hemera, Małgorzatę Adamkiewicz, Pawła Winiarskiego oraz Bartłomieja Rodawskiego.

Za wspieranie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża pamiątkową plakietę otrzymała GRUPA ADAMED.

Za szczególne zasługi w dziedzinie oświaty i wychowania Minister Edukacji Narodowej wyróżnił Renatę Krysiak  z zespołu Szkół Nr.3 im. Legionistów Miasta Pabianic Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Święto Honorowych Dawców Krwi
Opublikowano: 15.12.2015, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 11, Ilość wyświetleń: 406