1.jpg de54006e31a781b31e46e88b88b93165
Opublikowano: 15.10.2018, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2509

Na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 24 września 2018 roku członkowie Kapituły tytułu „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego” wyrazili pozytywną opinię w sprawie dwóch wniosków o uhonorowanie:

Pani Ireny Grendy

Pani Bogumiły Matusiak

Nad wnioskami  i opiniami  kapituły w  dniu 27 września 2018 roku obradowała Rada Powiatu Pabianickiego, która podjęła uchwały o następującej treści:

Pani  Irenie Grenda i Bogumile Matusiak

Poza działalnością zawodową Pani Irena Grenda aktywnie działała  i działa na rzecz społeczeństwa nie tylko Konstantynowa Łódzkiego, lecz całego powiatu. Zawsze  otwarta na środowisko zamieszkania i działania na rzecz mieszkańców.  Inicjuje i bierze udział w pracach społecznie użytecznych. Efektem tych działań było m.in. zorganizowanie nowych placów zabaw dla dzieci, ułożenie chodników i uporządkowanie zieleńców. Aktywność społeczna Pani Ireny  Grendy   spowodowała,  że w dniu 22 września 1994 roku została  wybrana na członka Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim. Będąc członkiem tej komisji przez dwie kadencje, swoim dużym doświadczeniem zawodowym, walnie przyczyniała się do rozwiązywania bieżących i długofalowych problemów oświatowych . Współpracowała z Urzędem Pracy i Centrum Pomocy Rodzinie, udzielając bezrobotnym pomocy w znalezieniu pracy lub uzyskaniu pomocy socjalnej i poprawy warunków zamieszkania.

W dniu 11 października 1998 roku Pani Irena Grenda została wybrana radną Rady Powiatu Pabianickiego I kadencji. Od początku swej działalności w tym organie samorządu terytorialnego z pełnym zaangażowaniem włączyła się sprawy powiatowej oświaty. Mając dużą wiedzę teoretyczną oraz długoletnie doświadczenie stała się jednym ze współautorów koncepcji restrukturyzacji powiatowych szkół i placówek oświatowo – wychowawczych. Pracując aktywnie w Radzie Powiatu, utrzymywała  stały kontakt ze swoimi wyborcami z powiatu pabianickiego i Konstantynowa Łódzkiego. W wyborach w dniu 27 października 2002r otrzymując największą ilość głosów spośród wszystkich radnych, została ponownie radną Rady Powiatu Pabianickiego. Była  wiceprzewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania i członkiem Komisji Rewizyjnej oraz przewodniczącą Klubu Radnych Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego. Należała  do grona najaktywniejszych radnych. Zawsze prezentowała własne stanowisko i stanowisko klubu radnych w sposób wyważony, z uwzględnieniem interesów całego powiatu pabianickiego. Utrzymując stały kontakt z wyborcami, skutecznie rozwiązywała ich codzienne problemy poprzez osobiste interwencje w stosownych urzędach i instytucjach. Działania te zostały uwieńczone wyborem jej osoby do rady powiatu na następne kadencje ( III, IV i V kadencja).  Mieszkańcy Powiatu Pabianickiego  doskonale wiedzieli, że zawsze mogą liczyć na pomoc i szybkie załatwienie ich problemów przez Panią Irenę  Grenda,  że pomoże w napisaniu pisma, poradzi lub podejmie interwencję. Jako emerytowana nauczycielka nie zerwała kontaktów z dziećmi i młodzieżą. Nieprzerwanie społecznie służy pomocą uczniom, którzy mają kłopoty w nauce. Utrzymuje również stałe kontakty ze swoimi byłymi uczniami, dla których zawsze znajduje czas i którym zawsze służy radą i pomocą.

Za wybitne zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej 9 listopada 2008 roku  została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pani Irena Grenda swoją wieloletnią nienaganną pracą zawodową oraz działalnością społeczną na rzecz mieszkańców Powiatu Pabianickiego  w pełni zasłużyła na nadanie wnioskowanego tytułu.

Pani Bogumiła Matusiak to najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa. Przez większość swojej kariery amatorskiej związana z powiatem pabianickim . Trenowała w   LKS „Pawlikowiczanka”.  W swoim dorobku sportowym ma ponad 150 wygranych wyścigów w kraju i zagranicą. W latach 1993 – 2009 aż dwadzieścia pięć razy zdobywała tytuł Mistrza Polski. Dwukrotnie wygrała  wyścig EKO Tour Dookoła Polski. W Atenach polskie reprezentantki po raz pierwszy w historii wystartowały w olimpijskim wyścigu szosowym. Komuż zatem mógłby przypaść ten zaszczyt, jeśli nie najbardziej doświadczonej, najbardziej utytułowanej naszej zawodniczce jaką jest Bogumiłą Matusiak. To właśnie  ona w 2004 roku występowała na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Sześciokrotnie brała czynny udział  w najbardziej elitarnym wyścigu kolarskim na świecie „Tour de France”, wygrywając w 1999 roku jeden z jego etapów. Dwukrotnie startowała także w „Giro d’Italia”. W latach 1993 – 2008 broniła barw Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym.

Obecnie po zakończeniu  kariery sportowej, nadal uczestniczy w różnych wyścigach kolarskich. Co jednak najważniejsze, aktywnie uczestniczy  w promowaniu sportu i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców naszego powiatu, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.

Opublikowano: 15.10.2018, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 53, Ilość wyświetleń: 2175
kolejka.png 5fa40233a2b45503baf6d2c48d4e5d8c