top news port mapa info mstr galp
Gminy Powiatu Pabianickiego
10 Półmaraton Pabianicki za nami
Opublikowano: 04.04.2022, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 1505

Tradycyjnie Półmaraton  jaki odbywa się w Pabianicach rozpoczęły dwie bardzo sympatycznie kategorie.  Jest to „Bieg na szpilkach” w którym  w tym roku wzięło udział  pięć pań. Wygrała biegnąc na wysokich obcasach Ewelina Koziara. Drugie miejsce zajęła Sandra Wawrzyniak-Kowalska, trzecie Emilia Ziętala, czwarte Aneta Danka,  piąte Anna Kurkowska. Ale i panowie mieli swój bieg „Januszy”.  Tu obowiązywał dress code. Na stopach ubranych w białe skarpetki obowiązkowe były klapki, w ręku  torba – reklamówka i koniecznie  podkoszulka na  ramiączka.

Bieg ten na dystansie 100 metrów wygrał Dawid Jurga, drugi był  Krzysztof Piech,  kolejno Robert  Ropenga, Łukasz  Biszczak oraz Sebastian Bernacki.

Wszyscy członkowie Zarządu Powiatu Pabianickiego; Krzysztof Habura, Gabriela Wenne- Błażyńska,  Robert Kraska, Henryk Brzyszcz i  Jacek Wróblewski dopingowali uczestników 10 Pólmaratonu Pabianickiego. Starostwo Powiatowe w Pabianicach na terenia miasteczka półmaratonowego wystawiło swoje stoisko, skąd były rozdawane materiały promocyjne i  słodycze.

Po tych pełnych humoru biegach czas na poważną rywalizację sportową. Przeszło 1.300 uczestników ruszyło wspólnie, niektórzy jednak  biegli na dystansie 5.000 metrów, inni na dystansie półmaratonu.

Najlepszą  biegaczką na tej trasie  okazała się  Maria Błoch, kolejne miejsce zajęła Agnieszka Kowalczykowska,  trzecie - Aleksandra Kunicka.

Dystans 5.000 metrów pierwszy pokonał Maciej Jagusiak, znany jako „Pan Jagoda”, który w pokonał trasę w  czasie 15 minut i 2 sekund. Drugie miejsce zajął Kacper Kurowski,  biegacz UKS Azymut Pabianice. Trzecie miejsce wywalczył  Jędrzej Hasiura.

10 Półmaraton Pabianicki wygrali wszyscy, którzy brali w nim udział. Na podium wśród kobiet na pierwszym miejscu znalazła się:  Aleksandra Niwińska, jej czas to 1 godzina 24 minuty i 14 sekundy. Druga była Małgorzata Michalak-Mattar, trzecia Aneta Goździk-Zaręba.

Jako pierwszy, na metę po 1 godzinie 10 minutach i 50 sekundachprzybiegł Tomasz Osmulski. Dwie minuty później wbiegł Tomasz Owczarek. Trzecim biegaczem na mecie był Artur Jasiński.

Nagrody i puchary zwycięzcom  wręczał m.in.: Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Starostwo Powiatowe w Pabianicach
95-200 Pabianice, ul. Piłsudskiego 2 tel.: (42) 225-40-00 / fax: (42) 215-91-66 powiat@powiat.pabianice.pl Archiwum portalu 2008-2015 Deklaracja dostępności