1.jpg b27c9506ef5c5f87c6d40dab393e9592
Policjanci docenieni za służbę
Opublikowano: 16.08.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 4503

W dniu 14 sierpnia 2017 roku pabianiccy policjanci realizujący czynności służbowe w sposób wzorowy, profesjonalny i pełen szacunku, empatii dla pokrzywdzonych – zostali wyróżnieni.

Miłą tradycją staje się udział w takich spotkaniach – policyjnych wydarzeniach, władz samorządowych szczebla miejskiego/gminnego oraz powiatowe. Swoją obecnością uhonorowali policjantów:

- Irena Grenda członek Zarządu Powiatu Pabianickiego

- Andrzej Żeligowski Przewodniczący Rady Miejskiej Pabianic,

- Paweł Rózga Sekretarz Miasta Pabianic,

- Robert Bujnowicz Przewodniczący Rady Miasta Konstantynów Łódzki,

- Tadeusz Rychlik, Przewodniczący Rady Gminy w Lutomiersku

- Krzysztof Pacholak radny Powiatu Pabianickiego reprezentujący Wójta Gminy Lutomiersk.

Obecni byli również zastępca komendanta powiatowego policji w Pabianicach mł. insp. Tomasz Jarmakowski, kadra kierownicza, policjanci pabianickiej komendy i konstantynowskiego komisariatu. Licznie reprezentowane były lokalne media.

Gospodarz spotkania, insp. Cezary Petrus -  Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach realizując konsekwentną politykę wyróżniania pabianickich policjantów  zaprezentował dokonania 14 funkcjonariuszy.

- asp.sztab. Przemysław Pilarski – zastępca Dyżurnego Wydziału Prewencji – profesjonalizm w trakcie służby na Stanowisku Kierowania połączony z chęcią niesienia pomocy potrzebującym, którego przykładem jest sytuacja z lipca 2017r . W trakcie półgodzinnej rozmowy telefonicznej doprowadził do ustalenia miejsca pobytu osoby deklarującej zamiar popełnienia samobójstwa .Czynności zostały zakończone sukcesem , doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

- mł.asp. Aleksandra Białkowska – asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii  - wzorowe , pełne inicjatywy kreatywności działania w profilaktyce społecznej

- sierż.stab. Monika Kubiak – dzielnicowy – wzorowe pełne zaangażowania działania na rzecz społeczności lokalnej. Propagowanie KMZB i programu „ Dzielnicowy Bliżej Nas”.

- st. sierż. Kamil Pawliszak – referent OPI – sumienne , wzorowe i pełne inicjatywy pełnione służby prewencyjne. Aktywne zatrzymywanie sprawców przestępstw.

- st.sierż Natalia Bielawska – referent WRD – wyjątkowa aktywność w działaniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym

- st.sierż.Robert Klichowicz – referent WRD – wyjątkowe zaangażowanie , aktywność w działaniach w ruchu drogowym , zwłaszcza w ujawnialności nietrzeźwych kierujących

- asp.Magdalena Szczygielska -detektyw ogniwa ds. kryminalnych KP w Konstantynowie Łódzkim – wzorowe realizowanie czynności służbowych często w godzinach ponadnormatywnych , zacięcie i dociekliwość procesowa i duża skuteczność wykrywcza.

- asp.sztab.Rafał Dzwonnik – specjalista WDŚ  -wyjątkowa wnikliwość procesowa , prowadzi sprawy o dużym ciężarze gatunkowym zwłaszcza dotyczące zwalczania  przestępstw gospodarczych

- sierż .sztab.Łukasz Sęk , asp.Michał Gawlik – funkcjonariusze Referatu d/w z PGiK – realizacja dużej sprawy dotyczącej zwalczania przestępczości akcyzowej

- sierższtab.Przemysław Kaszewski , sierż sztab. Marcin Muszyński – referenci OPI – zatrzymanie sprawców włamania na gorącym uczynku przestępstwa

- sierż.sztab. Zbigniew Sysio – asystent Zespołu Wykroczeń- zatrzymanie sprawcy kradzieży w czasie wolnym.

- asp.sztab.Marcin Zdziaszek – detektyw WDŚ – wyróżnienie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – przygotowanie i obsługa uroczystości Mundurowego Dnia Dziecka 2017 roku, zwłaszcza Turnieju Połki Nożnej o puchar KWP w Łodzi.

Zaproszeni goście podkreślali dumę i zadowolenie ze służby zaprezentowanych policjantów. Pabianiccy policjanci czynami w służbie, a niejednokrotnie również poza nią wykazują się wyjątkowym zaangażowaniem i profesjonalizmem.  Ci pasjonaci policyjnej służby  zasługują na wyróżnienie.

tekst i foto: KPP w Pabianicach

kolejka.png d0d9e6ef1d662eca88b5bece4003f35b