ban-5.jpg 34af2a356ba7c24ef15b8a988b79f112
Podziękowania dla mieszkańców za obywatelską postawę
Opublikowano: 13.07.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2535

W dniu 11 lipca 2017 r. w Urzędzie Miejskim Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus wraz z Prezydentem Pabianic Grzegorzem Mackiewiczem i Wicestarostą Powiatu Pabianickiego Robertem Jakubowskim oraz z przybyłymi gośćmi: członkiem Zarządu  Powiatu Pabianickiego Ireną Grendą, przewodniczącym Rady Miejskiej w Pabianicach  Andrzejem Żeligowskim oraz pabianickimi policjantami - podziękowali pięciu mieszkańcom za obywatelską postawę.

Czworo z nich między innymi Elżbieta Zięba, Jacek Barasiński (sekretarz  powiatu pabianickiego)  oraz Piotr Górny (radny gminy Dobroń)  pomogło zatrzymać nietrzeźwych kierujących. Ponadto została wyróżniona mieszkanka Pabianic za pomoc w przyczynieniu się do zatrzymania sprawcy uszkodzeń 19 pojazdów.

Komendant  wskazał, że "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa" i dzięki takim postawom wobec osób łamiących prawo jesteśmy w stanie w sposób znaczący wyeliminować zagrożenia w ruchu drogowym czy przestępstwa na pobliskich osiedlach. Takie obywatelskie zachowanie stanowi niezwykłe wsparcie dla pabianickiej policji i jest wzorem do naśladowania dla innych. Dzięki takim mieszkańcom jest  bezpieczniej, a policja bardziej skuteczna.  Zwyczajnym bohaterom dnia codziennego Prezydent Pabianic, przewodniczący Rady Miasta oraz pozostali goście wręczyli listy gratulacyjne oraz prezenty promocyjne.

Każdego dnia kierowanie po spożyciu alkoholu powoduje zagrożenie w ruchu drogowym, które często kończy się zdarzeniem drogowym.

Prowadzone są wszelkiego typu działania (np. Trzeźwy poranek) akcje profilaktyczne („Zachowaj trzeźwość ”, „Stop piratom drogowym”). Pabianiccy policjanci ponadto aktywnie inicjują takie działania profilaktyczne, represyjne.

Tylko funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w pierwszym półroczu 2017 roku zatrzymali aż 270 nietrzeźwych kierujących. Jest to bardzo duża ilość dlatego każda informacja, każda pomoc ukierunkowana na zapobiegniecie lub wyeliminowanie -,,kierowców na podwójnym gazie” jest bardzo istotna. Policjanci apelują - zachowujmy trzeźwość i rozsadek na drodze. Nie pozwólmy siadać za kierownicą pijanym kierującym. Spotkanie w dniu 11 lipca w urzędzie miasta Pabianic to drugie takie spotkanie, w którym władze samorządowe i Policja dziękują za obywatelską postawę.

” Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” nie bądźmy bierni, reagujmy, pomagając innym pomagamy sobie.

W dalszej części spotkania Komendant insp. Cezary Petrus wręczył nagrodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego sierż. szt. Marcinowi Mirowskiemu oraz sierż. Dariuszowi Plucie  za  skuteczny pościg. Następnie Komendant wyróżnił sierż. Wojciecha Lalka.

Kolejne gratulacje Komendant złożył st. sierż. Piotrowi Płóciennikowi  oraz sierż. Sylwestrowi  Kaźmierczakowi za zajęcie piątego miejsca w konkursie wojewódzkim ”Czar par”. W eliminacjach tego konkursu brało udział 982 policjantów garnizonu łódzkiego, pabianiccy policjanci zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych, a następnie przystąpili  do konkursowego testu wiedzy i kompetencji oraz sprawdzianu praktycznych umiejętności przeprowadzanych interwencji. Są to kolejni pabianiccy policjanci, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w ogólnowojewódzkich konkursach. Przypominamy, że policjant Wydziału Ruchu Drogowego sierż. szt. Piotr Koza zajął pierwsze miejsce natomiast dzielnicowi  st. asp. Cezary Misiak i sierż. Patrycję Kielan zajęli drugie i czwarte miejsce. Zaangażowanie, pasja, profesjonalizm policjantów wspierany przez władze samorządowe oraz mieszkańców przedkłada się na wzrost poczucia bezpieczeństwa.

Podziękowania dla mieszkańców za obywatelską postawę
Opublikowano: 18.07.2017, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 32, Ilość wyświetleń: 1495