naglowek.jpg 5f0d1c27bd353e024999e74863f05e0f
Odprawa roczna pabianickiej komendy Policji
Opublikowano: 28.02.2024, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 263

26 lutego 2024 roku odbyła się odprawa roczna pabianickiej komendy Policji, na której podsumowano miniony rok pracy jednostki. Podczas wydarzenia, któremu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach, omówiono poziom realizacji zadań, które przyczyniły się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Ubiegły rok to nie tylko dobre wyniki w walce z przestępczością, ale także ważne inwestycje.

Naradzie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski, który wspólnie ze swoimi Zastępcami podsumował działania pabianickiej Policji w 2023 roku.
W wydarzeniu uczestniczyli: Jacek Wróblewski Starosta Powiatu Pabianickiego, Grzegorz Mackiewicz Prezydent Miasta Pabianic wraz z Pierwszym Zastępcą Prezydenta Miasta Pabianic Aleksandrą Jarmakowską-Jasiczek, Grażyna Maślanka-Olczyk Wójt Gminy Dłutów, Adam Topolski Wójt Gminy Ksawerów oraz w Zastępstwie za Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego – Dorota Tyszka Sekretarz Miasta Konstantynów Łódzki oraz Waldemar Stegliński Komendant Straży Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim.

Zaprzyjaźnione służby mundurowe reprezentowali: młodszy brygadier Jacek Karcz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz Tomasz Makrocki Komendant Straży Miejskiej w Pabianicach. Na odprawie obecna była również Monika Piłat Prokurator Rejonowy w Pabianicach. Zarząd Terenowy Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach reprezentował młodszy aspirant Łukasz Pierzyński. W naradzie służbowej uczestniczył także Zarząd Terenowy Związku Zawodowego Pracowników Policji Łódzkiego Zarządu Wojewódzkiego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach w składzie: Monika Radwańska – Szymczak, Iwona Włodarska i Tomasz Subczyński.

Odprawa rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Pabianicach przez Naczelnika Wydziału Prewencji aspiranta Marcina Michalaka. Następnie głos zabrał szef pabianickiej Policji inspektor Jarosław Tokarski, który omówił strukturę etatową jednostki, krótko scharakteryzował efektywność pracy swoich podwładnych i przedstawił kierunki oraz priorytety na bieżący rok. Podziękował jednocześnie władzom samorządowym za okazaną pomoc i wsparcie finansowe na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pabianickiego.

Narada była również wspaniałą okazją do złożenia podziękowań dla osób szczególnie zaangażowanych we współdziałanie z Policją. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach przekazał na ręce Pana Prezydenta Pabianic gratulacje i wyrazy uznania za zaangażowanie i wzorową postawę starszego inspektora Wojciecha Madejskiego realizującego zadania w pabianickiej Straży Miejskiej. Komendant również osobiście podziękował strażnikowi za dotychczasowe zaangażowanie, wysoki profesjonalizm i nieocenioną pomoc w sprawach poszukiwań osób zaginionych, sprawców przestępstw i wykroczeń.

Podczas odprawy szef pabianickiej policji podkreślił, że miniony rok to skuteczna walka z przestępczością oraz nowe inwestycje, a wśród nich między innymi otwarcie Posterunku Policji we Wrzącej, oddanie do użytku wyremontowanego stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach oraz zakup nowych radiowozów i motocykli. Wykonywanie spoczywających na formacji zadań nie byłoby możliwe bez ludzi, którzy ją tworzą. Dlatego Policja kładzie duży nacisk na kwestie doborowe do służby. W 2023 roku w szeregi pabianickiej jednostki wstąpiło 21 nowych funkcjonariuszy, którzy wsparli głównie swoich starszych służbą kolegów, w pionie prewencyjnym i kryminalnym. Kolejną, ważną częścią wystąpienia Komendanta była prezentacja zagadnień profilaktycznych realizowanych przez stróżów prawa. Na bazie pokazu multimedialnego zaprezentowane zostało pełne spektrum inicjatyw podejmowanych przez pabianickich policjantów w 2023 roku, począwszy od edukacji najmłodszych w przedszkolach i szkołach, po zwiększenie świadomości dorosłych, w tym seniorów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły: multimedialna lekcja z nosorożcem Rogatkiem, konkurs profilaktyczny „Reżyserowie Reakcji”, Letnie Kino Profilaktyczne czy gra miejska „Bierzemy na warsztat tolerancję”.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach podsumował rok 2023 jako ciężki i trudnej służby, również w kontekście realizowanych inwestycji i remontów mających wpływ na bieżącą pracę. Skuteczna walka z przestępczością nie byłaby możliwa, bez właściwej floty sprzętu transportowego. Dlatego na zakończenie odprawy odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do dwóch nowych radiowozów. Oba nieoznakowane pojazdy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz. Samochód osobowy marki Kia Ceed w całości został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Pabianice. Prezydent Grzegorz Mackiewicz oficjalnie wręczył inspektorowi Jarosławowi Tokarskiemu kluczyki do radiowozu wyposażonego w silnik benzynowy o mocy 160 KM i pojemności 1482 cm³. Drugi pojazd został zakupiony przy wsparciu ze strony gmin: Pabianice, Dobroń i Dłutów. Obecni na odprawie wójtowie przekazali kluczyki do nieoznakowanego SUVa. Pabianicką komendę zasilił samochód marki Kia Sportage wyposażony silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy blisko 180 KM. Radiowóz posiada automatyczną skrzynię biegów oraz wyposażony jest w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Oba pojazdy służyć będą zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu, a samym policjantom pozwolą jeszcze lepiej wykonywać zadania na rzecz mieszkańców.

kolejka.png df7b6c3e3aacc07d47aeed0bcd0e676e