2.jpg 51e8f25d5c79a17c056f46ad360d128c
Konferencja prasowa Starosty w sprawie budowy basenu
Opublikowano: 04.03.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2649

Dziś, odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Habury Starosty Powiatu Pabianickiego na terenie  dawnych warsztatów szkolnych,  a zarazem terenie przyszłej budowy basenu i sztucznego lodowiska
w Pabianicach.

Prace rozbiórkowe przebiegają tam bardzo sprawnie, zgodnie z harmonogramem, a nawet go wyprzedzają. Do końca przyszłego tygodnia gruz, który jest na terenie zostanie wywieziony. Następnie firma przystąpi do zrywania trelinki i wydobywania fundamentów, później skruszenia ich, po czym powstały gruz zostanie wywieziony  i wykorzystany na utwardzenie naszych dróg powiatowych (obecnie trasa Poleszyn-Lutomiersk).

Wczoraj na Sesji Rady Powiatu Pabianickiego, była podejmowana bardzo ważna uchwała Zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Powiatu Pabianickiego na lata 2016 -2021. Ważność tej uchwały polega na tym, że jest ona niezbędna do wniosku, jaki jest złożony do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie budowy basenu i sztucznego lodowiska. Ta uchwała ma stanowić załącznik, bez którego nasz wniosek odpadłby w Ministerstwie Sportu ze  względów formalnych  i nie byłby rozpatrywany. Nie otrzymalibyśmy pieniędzy, na które bardzo liczymy, a to przecież prawie 9 ml zł.

Obecna perspektywa finansowa na pieniądze unijne 2014/2020 jest bardzo korzystna dla Polski. Polska została potraktowana preferencyjnie i  ponad 100  mld euro, które mamy w tym czasie pozyskać, pozwoli nam na realizację takich właśnie projektów.

Natomiast na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Pabianickiego radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciwko tej uchwale. Czyli tak naprawdę przeciwko budowie tych obiektów. Przeciwko pozyskaniu tych pieniędzy. Wygląda na to, że radni z tego klubu nie chcą, aby ten basen powstał.

Nie chcą, aby powstał obiekt, na którym  pabianiczanie będą mogli wypoczywać, który będzie służył rekreacji. Nie chcą, aby młodzież z naszych szkół i sportowcy mieli gdzie odbywać zajęcia lekcyjne i treningi. Nie chcą, aby mali mieszkańcy naszego powiatu mogli przyjść do aqua parku z rodzicami i przebywać wraz z najbliższymi.

Jest to bardzo niezrozumiałe działanie tych radnych, gdyż nie było żadnej argumentacji. Tym bardziej to dziwi, gdyż wśród radnych, którzy głosowali przecie tej uchwale, są dyrektorzy szkół zarówno podstawowych jak i gimnazjum. I to oni w szczególności powinni dbać o to, by powstawały takie miejsca, gdzie  dzieci i młodzież mogły by spędzić miło czas.

Zachowanie radnych z klubu PiS  jest niezrozumiałe również z tego względu, że wcześniej Starosta Krzysztof Habura rozmawiał z Maciejem Łuczakiem Senatorem RP, który wyraził duże zainteresowanie i zrozumienie dla tej inicjatywy i zadeklarował pomoc i poparcie.

Uchwała została przegłosowana głosami pozostałych radnych. Tych radnych, którym zależy widocznie na wybudowaniu nowych potrzebnych obiektów w powiecie pabianickim.

Starosta apeluje do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości:

Drodzy Państwo, dochodzą do mnie głosy, że basen i sztuczne lodowisko buduje Starosta, który jest z Platformy Obywatelskiej i dlatego jesteście przeciwni tej inicjatywie. To nie powinno być podstawą do takiego przez Was  głosowania.

Przecież nie ważne kto buduje, ważne dla kogo buduje! Budujemy basen i lodowisko dla mieszkańców. Dlatego Koledzy radni, pomóżcie zbudować te obiekty, nie przeszkadzajcie.  Zróbmy to razem, tak jak wybudowaliśmy Powiatową Halę Sportową.

kolejka.png 5fc370a3c756aebb2e0ebaa7fbf3437f