2.jpg a0f4b50c5165b343306f81a30d7ca6c8
Prace w Wydziale Ochrony Środowiska
Opublikowano: 31.10.2019, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 1079

W październiku 2019 r. do Wydziału Ochrony Środowiska wpłynęły 292 wnioski i pisma, prowadzono 321 postępowań administracyjnych, w tym:

1. Wydano 99 decyzji,
  2. Dokonano 222 uzgodnień

Przygotowano uchwały Rady Powiatu w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej realizowanych zadań publicznych pn.:

1)      „Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu do działań ratowniczo - gaśniczych dla Gminy Dobroń (zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej)”.

2)      „Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia -  zakup sprzętu w celu podniesienia gotowości bojowej jednostki OSP Lutomiersk oraz zakup odzieży ochronnej dla strażaków biorących udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych ( zakup wyposażenia osobistego strażaka, sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej)”.

1. Przygotowano i podpisano umowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej:

1)      Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu do  działań ratowniczo - gaśniczych dla Gminy Pabianice.

2)      Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup trzech zestawów aparatów oddechowych powietrznych wraz z butlą i maską dla Gminy Konstantynów Łódzki.

3)      Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu w celu poprawy stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz ochrony ratowników przed zagrożeniami wynikającymi z prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych dla Gminy Lutomiersk”.

4)      Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu w celu podniesienia gotowości bojowej jednostki OSP z terenu Gminy Lutomiersk oraz poprawa skuteczności prowadzonych działań ratowniczych.

5)      Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu w celu poprawy stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i przeciwpożarowego w Gminie Lutomiersk.

1. Przygotowano i podpisano umowy na: wykonanie dokumentacji nawadniania, wyprowadzenie wody do nawadniania z montażem wodomierza oraz wykonanie prac ogrodniczych w ramach zadania pn. „Wykonanie terenu zieleni wokół budynku Starostwa Powiatowego w Pabianicach, przy ul. Partyzanckiej 56”.
  2. Przygotowano i podpisano umowę pn. „Pielęgnacja drzew na terenie Powiatu Pabianickiego” tj. Pielęgnacja 10 drzew wokół budynku Starostwa Powiatowego w Pabianicach, przy ul. Partyzanckiej 56.
  3. Dokonano korekty zmiany planu finansowego zadań związanych z ochrona środowiska i gospodarką wodną:

1) Zwiększono środki na zadanie pn. "Pielęgnacja drzew  na terenie Powiatu Pabianickiego". Wartość zadania 21 942 zł.

2) Wprowadzono nowe zadania:

• Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu do działań ratowniczo - gaśniczych dla Gminy Dobroń (zakup: zakup sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej). Kwota dotacji 1 000 zł.
  • Niesienie pomocy środowisku i ludziom w stanie nagłego zagrożenia - zakup sprzętu w celu podniesienia gotowości bojowej jednostki OSP z terenu Gminy Lutomiersk oraz zakup odzieży ochronnej dla strażaków biorących udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych (zakupy z zakresu: wyposażenia osobistego strażaka, uzbrojenia i techniki specjalnej)  kwota dotacji 4 000 zł.
kolejka.png 9d1dfb9b500813abc4760dd5d237e38c